لوگو دیزاین

پلتفرم تبادل فضای امن برای طراحی و ساخت لوگو بین طراحان و کارفرما ها

لوگو دیزاین

پلتفرم تبادل فضای امن برای طراحی و ساخت لوگو بین طراحان و کارفرما ها

پلتفرم تبادل فضای امن برای طراحی و ساخت لوگو بین طراحان و کارفرما ها

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

مصطفی اسداللهی، نقاش و گرافیست ایرانی، متولد 1329 تهران است.

او فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران 1355 و نیز فارغ التحصیل دانشگاه سوربن پاریس در سال 1359 است. عضو هیأت علمی دانشکده هنرهای زیبا ـ دانشگاه تهران، عضو وابسته پردیس بین المللی کیش ـ دانشگاه تهران، عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، رئیس هیأت مدیره انجمن طراحان گرافیک ایران 85 ـ 1382، طراح دفاتر گرافیکی، آتیله ها، شرکت های انتشاراتی و تبلیغاتی 59 ـ 1344، طراح و مدیر هنری شرکت تبلیغاتی پیشرو 57 ـ 1353، عضو هیأت داوری نخستین فستیوال برنامه های تلویزیونی 1374، عضو هیأت داوران جشنواره مطبوعات ـ بخش گرافیک 1376، عضو شورای برگزاری دوسالانه ششم طراحان گرافیک ایران 1378، عضو هیأت برگزاری نمایشگاه پوسترهای تجربی ایران 1380، مدیر هنری، پروژه مجموعه کتاب های تصویری خورشید ایران 76 ـ 1374، دبیر هفتمین نمایشگاه دوسالانه طراحان گرافیک ایران 1380، عضو هیأت برگزاری نمایشگاه پوسترهای تجربی تهران ـ 1382، عضو شورای انتخاب آثار هشتمین دوسالانه جهانی پوستر تهران ـ 1382، مدیر هنری فصلنامه"نشان" 84 ـ 1381، عضو شورای برگزاری و هیأت انتخاب آثار نهمین دو سالانه گرافیک معاصر ایران 1386، سوابق تدریس در دانشگاه های ایران: دانشکده هنرهای زیبا (دانشگاه تهران)، دانشکده هنرهای کاربردی (دانشگاه هنر)، دانشکده هنر (دانشگاه الزهرا)، دانشکده هنر و معماری (دانشگاه آزاد اسلامی)، پردیس بین المللی کیش (دانشگاه تهران) از جمله سوابق و فعالیت های هنر این هنرمند گرافیست به شمار می روند.

او از جمله مؤسسان انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران بوده است.

در ادامه می‌توانید کارهای این هنرمند را ببینید.نشانه‌هاپوسترها
آگهی‌های تبلیغاتی سالهای پیش از انقلاب

کارهای این بخش، مربوط به سال‌هایی است که مصطفی اسداللهی دانشجوی دانشگاه تهران بوده و با کانون تبلیغاتی پیشرو نیز همکاری داشته است. دیدن این آگهی‌ها نیز هم برای کسانی که به روند تغییر سبک‌های طراحی علاقه‌مند هستند و هم برای نوستالوژی‌بازها خالی از لطف نیست.نقاشی‌ها


 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

در میان سبک های طراحی لوگو، طراحی با استفاده از فضای منفی، قدری جذاب‌تر به نظر می‌رسد. معمولاً در این لوگوها و در کل در کارهایی که با این تکنیک طراحی می‌شوند خلاقیتی وجود دارد که دو یا چند مفهوم را به هم می‌تاباند به طوری که هم هر دو مفهوم در طرح هستند و هم در یک نگاه یک کلیت واحد به بیننده القا می‌شود. در جاهایی نیز یکی از این دو مفهوم  یک نوشته است. ارزش این کارها به خلاقیتی برمی‌گردد که یک فضای سفید بی‌هویت را با یک شئ سفید دارای هویت جایگزین می‌کند.

اگر شما نیز با این تکنیک لوگو یا طرحی را خلق کرده‌اید می‌توانید از طریق info@logodesign.ir برای ما بفرستید تا دیگران نیز کار شما را یه اسم خودتان در این محموعه ببینند.

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

بیژن صیفوری، زاده‌ی ۱۶ اردیبهشت ۱۳۴۷ در کردستان ایران، را می‌توان به عنوان طراحِ گرافیک، مدیر هنری، عکاس، نویسنده و استاد دانشگاه شناخت. کودکی و نوجوانی اش، در میانهٔ انقلاب و جنگ، در شهرهای مرزی غرب ایران می گذرد. اولین کارهای او در ده سالگی، هم زمان با انقلاب ۱۳۵۷ در نشریات آن دوران به چاپ می رسند. در نوجوانی و در نبود امکانات چاپی در شهر سنندج، اولین پوسترهای خود را با استنسیل در اندازه‌های بزرگ تکثیر می کند. پس از قبولی با رتبه‌ی اول در کنکور ۱۳۶۶ و ورود به دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، از ۱۳۶۷ در استودیوی شخصی‌اش در تهران به کار حرفه ای می پردازد. پس از سال‌ها کارِ حرفه‌ای به عنوان مدیر هنری و طراح گرافیک، بیژن می گوید: «...دیزاین برای من تنها یک حرفه نیست، یک سبکِ زندگی ست. طراحی گرافیک، رسانه ای است مفهومی، که دیدگاهِ ویژه‌ای به من داده.»

صیفوری که مدیریت هنری و طراحی گرافیک برای صدها پروژه فرهنگی هنری و ده ها ناشر و مجله را در کارنامه خود دارد، همچنین داور و نمایشگاه گردان برای بسیاری از رویدادهای هنر معاصر ایران بوده است. او در ادامه‌ی فعالیت‌های خود، از سال ۱۳۸۰ گروه رنگ پنجم را به همراه ۴ تن دیگر از طراحان هم نسل خود پایه‌گذاری می‌کند، و در سال ۱۳۸۳ به پیشنهاد مرتضی ممیز، سرپرستی کمیته فرهنگی انجمن طراحان گرافیک ایران را می‌پذیرد. از ۱۳۸۹ عضو شورای سردبیری مجله‌ی انجمن طراحان ایتالیا AIAP است، و در سال ۱۳۸۵، جزو ۵۵ هنرمند دعوت شده از سراسر جهان برای پروژه‌ی بازآفرینی شاهکارهای هنری (Remastered) بوده است. 

در ادامه تعدای از کارهای او را با هم خواهیم دید.

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

اه‌های زیادی برای نمایش تصاویر و مفاهیم وجود دارد. در میان این روش‌ها، طراحی فقط با استفاده از خط نیز یکی از راه‌ها است. این که بتوانی مفاهیم و تصاویر را فقط با استفاده از خط نشان دهی به طوری که در کنار سادگی، گویا و زیبا باشد مهارت خاص و خلاقیت قابل توجهی را می‌طلبد. در مجموعه‌ای که در ادامه آمده است لوگوها، پیکتوگرام‌ها، نمادها‌ی شهرها، تصاویر متحرک و تصاویر نمادینی را خواهید دید که همگی فقط با استفاده از خط خلق شده‌اند. من با دیدن این کارها به یاد دیوارنگاریهای باستانی افتادم. شما چطور؟


Tae S. Yang

Stanislav StanovovJorge DiasInes Reynolds
Stevan RodicR2 design

Adam KatyiYoon J

Natali FilatovaWojciech ZasinaGuilherme Zamarioli
Daniel Brox NordmoNatali FilatovaOmur Ozgur
Eve Warren


Pierfrancesco PEPO AnnicchiaricoOoli MosAlejandra Riera MoraAndre Torres
Simone SamirReka DiosiJan Filek
Lynn Schiltz
Luca ZanellatoOlja IlyushchankaPham Ngan Ha


Ooli MosWING POR2 designPrior Pierrejan harmMikus Vanags

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

ساعد مشکی‌ متولد 1342 ایران‌ است. او معلمی‌ و کار هنری‌ را با هم‌ در 24‌سالگی‌ آغاز کرد . اکنون‌ 21 سال‌ است‌ که‌ مشغول‌ کار حرفه‌ای‌ است‌ . در تمام‌ این‌ مدت‌ در آتلیه‌‌ی شخصی به‌ صورت‌ آزاد‌ و تنها به‌ کارهای‌ فرهنگی‌ پرداخته‌ است‌. مشکی دانش آموخته‌ی رشته‌ی طراحی‌گرافیک از‌ دانشکده‌ی هنرهای‌ زیبای دانشگاه‌ تهران‌ است‌ و به‌مدت 7 ترم در آن دانشگاه‌ تدریس‌ کرده است. او سابقه‌ی تدریس در دانشگاه هنر، دانشگاه سوره را نیز دارد. 

ساعد مشکی عضو انجمن‌ بین‌المللی‌ طراحان‌ گرافیک AGI، عضو هیئت مدیره‌ و خزانه‌دار انجمن‌ صنفی‌ طراحان‌ گرافیک‌ ایران (IGDS)، مدیرمسئول‌ و صاحب امتیاز نشریه‌ی نشان‌ (نشریه‌ی طراحی‌‌گرافیک ایران) است‌. 

در سال‌ 1379 او به‌‌همراه‌ سه‌‌تن‌ از هم‌‌نسلانش‌ گروه‌ رنگ‌ پنجم‌ را به‌ قصد ارتباط‌ میان گرافیک‌ ایران‌ و جهان‌ راه‌اندازی‌ کردند و تاکنون نمایشگاه‌های‌ متعددی‌ را در داخل‌ و خارج‌ کشور برگزار کرده‌اند. 

مشکی عضو هیئت‌ انتخاب‌ آثار هفتمین‌ دوسالا‌نه‌ی‌ طراحان‌‌گرافیک‌ تهران‌، عضو هیئت‌ انتخاب نمایشگاه‌ پوسترهای‌ تجربی، عضو هیئت‌ انتخاب و داوری‌ پنجمین‌ نمایشگاه‌ تصویرگری‌ کتاب‌های‌ کودکان‌ و نوجوانان ‌و عضو هیئت‌ انتخاب نهمین دوسالا‌نه‌ی پوستر جهانی تهران بوده‌ است‌.

در چند سال‌ اخیر او فعالیت‌ خود را بر طراحی‌ کتاب‌ متمرکز کرده‌ است‌ و در حال‌ حاضر مدیریت‌ هنری‌ و طراحی‌گرافیک‌ چندین‌ انتشارات‌ را برعهده‌ دارد. از کتاب‌های‌ طراحی‌ شده‌ توسط‌ او می‌توان‌ به‌ یک‌ اتفاق‌ دیدنی، 1382 / خدا اندیشید‌، 1382 / پرسیدن‌ راه‌ را دورتر می‌کند، 1383/ شعرهای‌ میکل‌‌آنژ، 1384 / بهشت‌های گمشده، 1386 و فیل، 1387 اشاره‌ کرد. از دیگر فعالیت‌های‌ او در مدیریت‌ کتاب، مدیریت‌ اجرایی‌ کتاب‌ نشانه، مدیریت‌ پروژه‌ی طراحان‌ گرافیک معاصر ایران‌ (20 جلد) مدیریت‌ هنری‌ و طراحی‌ گرافیک‌ مجموعه‌ی تصویری‌ چشم‌ و... است. در سال‌ 1383 او نشر مشکی‌ را راه‌‌اندازی‌ کرد و درحال‌ تهیه‌ی کتاب‌هایی‌ در زمینه‌ی تصویر، ادبیات و ادبیات‌ + تصویر‌ است‌.

ساعد مشکی هم‌چنین‌ مدیرهنری‌ و طراح‌گرافیک‌ جشنواره‌‌ی بین‌اللمللی‌ فیلم‌های آموزشی رشد، جشنواره‌ی بین‌المللی‌ تئاتر ایران‌زمین‌، جشنواره‌ی بین‌المللی‌ تئاتر طنز، جشنواره‌ی فیلم‌ آبادان بوده‌ است . 

آثار مشکی در کتاب‌ های‌ گوناگون‌ ازجمله‌ در کتاب‌ Area به‌ انتخاب‌ آنتون‌ بکه‌ و نشریات‌ متعددی معرفی‌ شده‌اند‌ . 

ساعد مشکی برنده‌ی جوایز متعددی‌ در داخل‌ و خارج‌ کشور است‌ . 

جایزه‌ی دوم‌ طراحی‌ روی‌ جلد و جایزه‌ی ویژه‌ی ابداع‌ و خلاقیت‌ از دوسالانه‌ی ‌ششم‌ طراحی‌گرافیک‌ ایران، 1378‌ / جایزه‌ی‌ اول‌ طراحی‌ روی‌ جلد از دوسالانه‌ی هفتم‌ طراحی‌گرافیک‌ ایران‌، 1380/ جایزه‌ی مروارید طراحی‌ جمهوری‌ چک، 1381 / جایزه‌ اول‌ طراحی‌ روی‌ جلد از نحستین دوسالانه‌ی طراحی روی جلد تهران، 1382 / جایزه‌ی ویژه‌ی ایکوگرادا از دوسالانه‌ی ورشو،
 
 


 


   


 


 


 


 


     


 


 


شما می توانید برای دیدن کارهای بیشتر از ساعد مشکی به سایت شخصی ایشان رجوع کنید.

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

مشخصات آموزش:

زمان حدودی: 1 ساعت
درجه سختی: متوسط
نرم افزار های استفاده شده: ادوبی ایلستریتور
منبع: spoongraphics.co.uk

از امروز قصد داریم آموزش هایی را با عنوان آموزش کوتاه قرار دهیم. این آموزش ها بر خلاف آموزش های متداول، بر ساخت یک تصویر نهایی عالی تأکید ندارند و تأکی آنها بر آموزش یک تکنیک و یا سبک خاص است. البته سبک های آموزشی دیگر نیز در سایت قرار خواهند گرفت ولی آموزش هایی شبیه این آموزش با عنوان آموزش کوتاه تفکیک خواهند شد.

 

در این آموزش، گام به گام جلو می رویم تا یک لوگوی روبان شکل همراه با گرادیان در ایلستریتور خلق کنیم. نتیجه کار ما یک وکتور خواهد بود تا قابلیت تغییر اندازه را نیز داشته باشد. علاوه بر این، نمونه های تخت و تک‌رنگ این لوگو را نیز ارائه خواهیم کرد.

معمولاً طراحی لوگو با تحقیقات فراوانی برای گسترش برند همراه است. اما در این آموزش ما فقط روی مراحل عملی ساخت یک لوگوی زیبا در ایلستریتور تمرکز می کنیم. شکلی که م خلق خواهیم کرد، روبانی است که به صورت مارپیچ، پیچیده شده است.


محصول نهایی

 


قدم اول

ایلستریتور را باز کنید و یک مستطیل باریک و دراز رسم کنید. دقت کنید اندازه ی اولیه ی شکل شما زیاد مهم نیست. چرا که ما در حال کار با وکتور هستیم.
قدم دوم

حال مستطیل را کپی کنید و روی مستطیل قبلی اضافه کنید. دو نقطه ی بالایی مستطیل جدید را با Direct Selection Tool انتخاب کنید و همراه با نگه داشتن دکمه Shift، این دو نقطه را یه سمت راست بکشید تا شکل زیر حاصل شود.

 قدم سوم

حال هر دو مستطیل را کپی کنید و مستطیل های جدید را روی مستطیل قبلی اضافه کنید. با انتخاب آنها و فشردن دکمه های Arrow، مکان آن ها را تصحیح کنید. سپس مستطیل سوم را مطابق شکل به پشت باقی مستطیل ها انتقال دهید.
قدم چهارم

روی کار زوم کنید و با فشردن ctrl+Y کار را به حالت خطی درآورید. دو مستطیل جدید را انتخاب کنید و با احتیاط آن ها را حرکت دهید تا به مستطیل های اصلی متصل شوند.
قدم پنجم

این فرآیند را ادامه دهید تا روبان طولانی شود. یک مستطیل اریب را نیز به انتهای سمت چپ اضافه کنید.

 قدم ششم

یکی از مستطیل های اریب را انتخاب کنید و از طریق Object>Transform>Reflect و انتخاب محور عمودی، آن را قرینه کنید.
قدم هفتم

مستطیل اریب قرینه شده را در انتهای سمت راست قرار دهید تا طرح اولیه ی لوگو آماده شود.

 قدم هشتم

از تم رنگی برند خود و از تم های رنگی که سایت هایی همچون colourlovers.com ارائه می کنند استفاده کنید و رنگ های پیش فرض را با آنها جایگزین کنید.
قدم نهم

در ادامه نمونه تخت لوگو را طراحی خواهیم کرد. بنابراین الان بیایید به لوگو گرادیان اضافه کنیم. از لوگو یک کپی تهیه کنید و و هر قسمت را با یک گرادیان پر کنید. رنگ های اصلی را به عنوان رنگ وسط گرادیان قرار دهید و یک رنگ تیره تر برای اول گرادیان و یک رنگ روشن تر برای انتهای گرادیان تخصیص دهید.
قدم دهم

برای همه ی مستطیل های اریب این کار را تکرار کنید. گرادیان ها یک جلوه ی سه بعدی به کار می دهند. علاوه بر این می توانید رنگ شروع هر گرادیان را نزدیک رنگ پایانی گرادیان قبلی انتخاب کنید تا طبیعی تر جلوه کند.
قدم یازدهم

در مستطیل آخر، روشن ترین رنگ را انتخاب کنید ولی با انتخاب یک رنگ تیره در انتهای گرادیان، یک افکت سایه به آن بدهید.
قدم دوازدهم

با استفاده از ابزار گرادیان، و کلیک و درگ روی مستطیل ها، جهت گرادیان ها را موازی جهت مستطیل ها کنید.
قدم سیزدهم

مستطیل های عمودی را انتخاب کنید و گرادیان آن ها را مشابه نزدیک ترین مستطیل اریب تنظیم کنید. برای تصحیح نوردهی، باید مستطیل های پشتی، کمی تیره تر باشند. برای این کار، به رنگ های گرادیان مستطیل های پشتی کمی سیاه اضافه کنید.
قدم چهاردهم

یک دایره رسم کنید و یک گرادیان شعاعی سیاه به بی رنگ به آن بدهید. ارتفاع دایره را کم کنید. حال یک سایه دارید.
Opacity سایه را تا حدود 15 درصد کم کنید و آن را زیر یکی از مستطیل ها قرار دهید.

 


با نگه داشتن Alt  و  Shift و کشیدن شکل سایه، آن را به تعداد پایه های شکل کپی کنید و زیر مستطیل ها قرار دهید.با قرار دادن سایه ها، لوگو واقعی تر به نظر می رسد. نمونه ی اول لوگوی ما آماده است. حال به سرعت دو نمونه ی دیگر آن را نیز آماده می کنیم.


قدم پانزدهم

لوگوی تخت برای اندازه هایی که گرادیان ها خوب به نظر نمی رسند، مناسب است. یک کپی از لوگو تهیه کنید و در آن، سایه ها و گرادیان ها را حذف کنید.


 

حال همه ی رنگ ها را با خاکستری جایگزین کنید. لوگوی خاکستری برای قرار گرفتن در زمینه های چند رنگ مناسب است.


مستطیل های اریب را انتخاب کنید و از طریق  Object>Path>Offset Path مقدار Offset  را در حدود 0.3 میلی متر قرار دهید.
همه ی شکل های Offset  شده انتخاب کنید و یک شکل ترکیب شده یا Compound Path ایجاد کنید.همه چیز را از حالت انتخاب خارج کنید و مستطیل های عمودی و آخرین مستطیل اریب را انتخاب کنید و آن ها را با هم ترکیب کنید.هر دو شکل ترکیب شده را انتخاب کنید و از قسمت Pathfinder گزینه Subtract را انتخاب کنید تا شکل Offset  شده را از شکل اصلی کم کند و حاشیه های سفیدی به شکل اضافه شود. این لوگو نیز اکنون آماده است و می توانددر هر زمینه رنگی به کار رود.

 


مجموعه لوگوی ما آماده است. لوگوی اولیه همراه با گرادیان هایش به عنوان لوگوی اصلی استفاده می شود و دو لوگوی دیگر برای کار در اندازه ها و زمینه های رنگی متفاوت مناسب هستند.


 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

ADAM & EVE LAW FIRM BY RAEWYN BRANDONAGENCJAMARKETINGOWA MARKETING AGENCY


AM DESIGN IDENTITY BY LORENZA VENTURI


AWAY DAYS IDENTITY BY GUMPITA RAHAYUBLACK MOCK-UP BY SYNTHETIQUE


BONSDESIGN VISUAL IDENTITY


BRANDING  STATIONERY MOCK-UP BY ZEISLA

BRANDING MOCK-UP BY ALAN DELMAS


CLASE BCN STATIONERY BY CLASE BCNCOASTAL FINANCIAL BY BLUEROCK DESIGN


COLOR PROPAGANDA BY MARCO OGGIAN


DAISY BANK SOAP CO. BRANDING & PACKAGING


DUBAI FILM FESTIVAL BY RYAN ATKINSONELMER ZAMBRANO BRANDING BY ALAN CORIA


ESPACE BRANDING BY BRANTTESTÚDIO VII VISUAL IDENTITYI. H. FRANCISCO PETRARCA BY ANA V. FRANCÉS

IBRA BY MANOEL ANDREIS FERNANDES
KIDSTUDIO. REBRANDLONDON CHARTERS BY BRANDON NICKERSONMELODY  ARGUILE IDENTITY BY JONNY DELAP

MYLÈNE POISSON SOMMELIÈRE BY CASERNE

NOSIVE STRUKTURE BY BUNCHPERSONAL BRAND BY ALESSIA BONITO OLIVA


PERSONAL BRANDING BY ANTHONY WYBORNY
PERSONAL IDENTITY BY BEN JOHNSTON


PORT2PORT IDENTITY BY DAVID POPOV


POT WASH JOSH IDENTITY BY SAM SHARPLES
ROBERT BOURKE ARCHITECTS BY TATABI STUDIO
SALT BRANDING BY BLUEROCK DESIGN


SALT BRANDING BY BLUEROCK DESIGN


SEMET IDENTITY BY MOHD ALMOUSA

SEMET IDENTITY BY MOHD ALMOUSA
TATABI STATIONERY BY TATABI STUDIO


TOOL CORPORATE IDENTITY BY BERIN HASI
TURRIS BY MANOEL ANDREIS FERNANDES
TWO TIMES ELLIOTT STATIONERY
WANDERLUST HOTEL BY FOREIGN POLICY

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

شما باید به اهمیت لوگوی یک شرکت کاملاً واقف باشید. لوگوها در همه جا دیده می‌شوند، از عنوان وب سایت‌ها گرفته تا نگاه دقیق مشتریان، بینندگان، تهیه کنندگان و حتی مطبوعات. به عبارت دیگر، لوگوی شرکت شما جذب کننده افرادی است که به نوعی با تجارت شما ارتباط دارند و اولین احساس را نسبت به یک شرکت در آن‌ها بوجود می‌آورد. لوگوی شما حتی اگر بسیار کوچک باشد، بزرگترین شناسنامه برند شما محسوب می‌شود.

عدم وجود یک طراحی خوب برای لوگو، تصویر یک برند را به سرعت از چشم می‌اندازد. تسخیر ذهن و قلب مشتریان با یک لوگوی به یاد‌ماندنی، بوجود آورنده تمایز بین موفقیت و شکست در تجارت می‌باشد. لوگو مفهومی است که ویژگی‌های اصلی و جهت دهی اساسی محصول یا خدمت ارائه شده از سوی شما را، به مخاطبان نشان می‌دهد. از سوی دیگر لوگو بخش ضروری است که مشاهده‌ی بازخورد مشتریان بالقوه را نیز مسیر می‌سازد.


1.سادگی

همیشه بهترین لوگو، ساده ترین لوگو است. این اصل، مهمترین قاعده در طراحی لوگو می‌باشد. چرا که سادگی لوگو همواره به معنای قابل تشخیص، به یاد ماندنی، تطبیق پذیر و البته متنوع بودن آن خواهد بود. البته، سادگی به معنای کلی‌نگری نیست.

لوگوهای ساده سریع‌تر از لوگوهای پیچیده تشخیص داده می‌شوند. حروف و خطوط درشت و پررنگ نسبت به حروف و خطوط باریک و نازک بهتر دیده می‌شوند. همچنین لوگوهای ساده و واضح بهتر و ساده‌تر از لوگوهای پیچیده، کوچک و بزرگ می‌شوند.

توجه کنید که ساده بودن لوگو، به معنای ساده گرفتن طراحی نیست. لوگوهایی خوب هستند که علاوه بر ویژگی انحصاری و غیر قابل پیش بینی بودن، طراحی آن‌ها جدید بوده و قبلاً دیده نشده باشند.


 

2.ترکیب‌های رنگی

در صورت امکان، رنگ‌های مورد استفاده را به حداکثر 2 تا 4 رنگ محدود کنید. اگر برند شما همیشه بصورت آن‌لاین است، این عامل اهمیت چندانی ندارد، چرا که این نوع لوگوها همواره با رنگ‌هایی کامل نمایش داده خواهند شد. رنگ‌ها علاوه بر جذابیت لوگو، نقش مهمی در انسجام آن نیز دارند. جذابیت و انسجام ویژگی‌های اساسی و اولیه یک لوگو هستند که به تجدید چاپ (البته اندازه انتخاب شده برای لوگو نیز مهم است) آن می‌انجامد.

بنابراین در صورت استفاده از ترکیب‌های رنگی بیشتر، باید نهایت دقت خود را بکار برید. لوگوهایی که با ترکیب‌های رنگی زیاد طراحی می‌شوند، ممکن است به هنگام استفاده در ابعاد کوچک، دچار به هم آمیختگی رنگی شوند. مگر اینکه بر کنتراست بین دو رنگ تاکید ویژه‌ای داشته باشید. مثلاً خاکستری تیره که روی زمینه سیاه و سفید بکار برده شود.

3.انطباق پذیری

در طول حیات یک فعالیت تجاری، لوگوی مرتبط با آن روی همه محصولات خروجی نصب می‌شود. اینجاست که اهمیت طراحی لوگو در یک دوره زمانی خاص مشخص می‌شود. به این منظور به لوگویی نیاز خواهید داشت که، در عین "زیبایی" نسبت به شرایط مختلف انطباق پذیر باشد. عدم توجه به تکنیک‌ها و نکاتی که قبلاً درباره آن‌ها صحبت کرده بودیم، کاربرد لوگوی شما را در بسیاری از این موارد غیر ممکن می‌سازد.

لوگوی شما باید در اندازه‌های مختلف چه بزرگ و چه کوچک، زیبا و جذاب باشد و همچنین قابلیت قرار گرفتن بر روی انواع رسانه‌ها را نیز داشته باشد. یک قانون نانوشته خوب در این مورد عبارتست از: "کارت ویزیت و بیلبورد" ،لوگوی شما باید روی هر دو آن‌ها خوب و زیبا به نظر بیاید.

4.فراتر از زمان

به نظر می‌آید که پس از گذشت چند سال تمایل به پذیرش لوگوهای جدید، در افراد به وجود بیاید. نمونه‌ای از این موارد "swoosh" بود که لوگوهایی پیشرو و با تکنیک‌های مدرن طراحی را ساخته بودند. مشکل زمانی است که اکثریت صاحبان تجارت متوجه این نکته شدند و طرز رفتار آن‌ها به سرعت خسته کننده و پیش پا افتاده شد. چندین سال بعد، تعداد بسیار زیادی از صاحبان تجارت به طراحی‌های متغیر رو آورند. شرکتی که می‌خواهد با آخرین مدل‌های طراحی دیده شود، ملزم به اعمال تغییرات سالانه در لوگوی خود می‌شود، که البته این بزرگترین اشتباه است.لوگو باید در پس اهداف، ارزش‌ها، محصولات و خدمات مرتبط با شرکت شما قرار گیرد نه اینکه به طور مستقیم با آن‌ها ارتباط داشته باشد. اگر لوگوی شما ویژگی خاصی را در طراحی خود داشته باشد، احتمال توجه به آن بسیار زیاد خواهد بود و لازم نیست آن را مرتب تغییر دهید تا به لوگوی برندهای معروف شباهت پیدا کند.

 • LOGODESIGN / ADMIN
 • ۰
 • ۰

اریگامی یا هنر تا زدن کاغذ، تکنیک ناآشنایی برای برای کسانی که با هنر سر و کار دارند نیست. بسیاری از ما کاردستی های ساده یا پیچیده ای را در کودکی با کاغذ ساخته ایم. حداقل همه ی ما موشک کاغذی ساخته ایم! اما امروز قرار است کار هنرمندانی را ببینید که نه در عالم واقع که در دنیای دیجیتال و با الهام از اریگامی های جهان واقع خلق شده اند. در این کارها پوستر، لوگو، بسته بندی، کاراکتر، وبسایت و حتی انیمیشن هایی را خواهید دید. کارهای الهام گرفته از اریگامی شما هم میتواند به این لیست اضافه شود.


طراحی لوگو


Maxim Goudin & lllarion Gordon
Robinsson Cravent


Celia Arellano


 Milas Hoseinlkhan


 Alex RiveroCarla Morales Hernandez Lera BessonovaHanna Nagurski


Casmic Lab


FEER McQUEEN


Serg Klyosov, Belle Ville

 Andrey BzhAlyssa Macleod Mario Pan deliver


Mohammadreza Faghihi


 Johan Smeyers
 Muhammed Salman
 • LOGODESIGN / ADMIN